Medikal Turizm – Sağlık Turizmi Danışmanlığı

Sağlık Turizmi

Türkiye; özellikle son yıllarda sağlık alanında ciddi yatırımların yapıldığı ve sadece bölgenin değil, dünyanın en önemli sağlık kuruluşlarının yer aldığı bir cazibe merkezi haline gelmiştir. Bu şartlar altında yurt dışından ciddi sayıda turist, sadece sağlık ihtiyaçlarının karşılanması için İstanbul ve Türkiye’nin diğer bölgelerinde yer alan sağlık kuruluşlarını tercih etmektedir. Özellikle İslam ülkelerinden ve Asya’dan çok sayıda ihtiyaç sahibini kaliteli sağlık hizmetleri ile buluşturan ülkemiz, ulaştığı standartlar itibariyle artık Avrupa ve hatta Amerika’dan dahi talep görmektedir ki, bu anlamda önemli bir pazar ortaya çıkmış durumdadır.  Sağlık Turizmi de bu kapsamda ülkemiz için önemli bir faaliyet alanı haline gelmiş durumdadır. Ayrıca, hemen her bölgemizde yer alan termal otellerin birer sağlık merkezi durumunda olması da sağlık turizmini önemli bir konuma yerleştirmiştir.

Hangi Talep Söz konusu?

Sağlık turizmi noktasında ülkemizde tıp sektörünün hemen her alanında ciddi bir talep söz konusudur. Dünyaca ünlü hekimlerimize tedavi olmak isteyen yüz binlerce kişi her yıl ülkemizi ziyaret eder. En çok tercih edilen alanların başında; diş hekimliği hizmetleri yer alır. Bunun yanında, estetik cerrahi ve saç ekimi gibi alanlarda da talep oldukça yoğundur. Ülkemizin sağlık turizmi alanında yoğun biçimde rağbet görmesinin birinci nedeni elbette yüksek standartlarıdır. Sağlık bakanlığı önderliğinde kamusal olarak sağlık sektöründe uzun zamandır devam eden atılımlar, günümüzde çok önemli gelişmelerin ortaya çıkmasını sağlamış durumdadır. Tabii ülkemizde sunulan sağlık hizmetleri aynı zamanda Avrupa standartlarında yer alır. Bu standartlarına karşılık Avrupa’dan çok daha ekonomik biçimde sunuluyor olması da cazibesini artıran faktörler arasında yer alır.

Uygulamalı Tıp tedavilerinin yanı sıra, ülkemizde alternatif tıp alanında da ciddi bir turistik etkinlikten söz edilebilir. Kaplıcalar ve bunların üzerine inşa edilmiş olan modern tesisler, tıp turizmi noktasında önemli kıymetlerdir. Termal otellerin de sağlık turizmi noktasında önemli birer olduğunu belirtmek gerekir.

Kaliteli ve Uygun Fiyatlı Medikal Turizm Alternatifleri

Ülkemizde tur şirketlerinin veya özel firmaların talebi doğrultusunda, en uygun fiyatlarla sağlık turizmi alternatiflerinden faydalanabilmek mümkündür. Dünyanın herhangi bir yerinde olmadığı kadar nitelikli ve bu nitelikleri ile doğrusal orantıya sahip olmayan cazip fiyat fiyatlı tıbbi tedavi imkanlarına bizim danışmanlık hizmetlerimizle erişebilirsiniz. İhtiyacınız olan tedavinin en iyi şekilde gerçekleştirilebileceği nitelikli sağlık kuruluşunun tespiti, konaklama imkanlarının belirlenip hazır hale getirilmesi ve misafirlerimizin en iyi şekilde ağırlanması için gerekli koşulların oluşturulmasında firmamız, en nitelikli destek hizmetlerini sunar.

Sağlık turizmi veya medikal turizm alanında ortaya çıkan ihtiyaçlarınızı, VIP standartlarda gidermek ve/veya müşterilerinize bu çözümleri sunma noktasında size nitelikli destek sunacak bir partner ile çalışmak istiyorsanız, firmamızın danışmanlık hizmetlerinden hemen faydalanabilirsiniz. Uzun yıllara dayanan sektörel hakimiyetimizle, kurumsal firmalara ve gerçek kişilere sağlık turizmi danışmanlık hizmetleri sunabilmekteyiz.